Sözleşmeli öğretmenler kadroya geçecek mi? Gözler bu toplantılarda

Kamuda memur ve sözleşmeli personeller için kritik günler yaklaşıyor. 4.2 milyon kamu personeline ek olarak 3 milyondan fazla memur emeklisinin de maaş zamlarının belli olacağı 6.Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri için tarih bugün netleşti. Kamu personelleri 2022 ve 2023 yılında alacakları zam için masaya oturacaklar. Görüşmelerde Memur-Sen ile Kamu-Sen arasında iş birliği yapılacak.

Öte yandan kamuda sözleşmeli öğretmen olarak çalışanlar da maaş ve ödemelerin yanında, sözleşmeli öğretmenlere kadro beklentisi için görüşmeleri yakından takip edecekler. İki memur konfederasyonu da yıl boyunca sözleşmeli personele kadro verilmesi için 6.Dönem Toplu Sözleşme içerisinde talepte bulunacaklarına söz vermişti.

2 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Kamu personeli için Memur-Sen ile Çalışma Bakanlığı arasındaki görüşmeler 2 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak. Masada 2022 ve 2023 için zamlar, 3600 ek gösterge, aylıklara oransal zam, seyyanen zam, refah payı gibi önemli konular olacak.

Fakat milyonlarca sözleşmeli öğretmen bu toplantıyı biraz da sözleşmeli öğretmene kadro beklentisi ile takip edecek.

Memur-Sen ve Kamu-Sen’in hazırladığı talepler arasında tüm sözleşmeli personellere kadro beklentisi yer alıyor. Fakat Çalışma Bakanlığı’nın bu konuya nasıl yaklaşacağı şimdilik bilinmiyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et