Sözleşmeli öğretmene kadro ne zaman çıkacak? Bakan Bilgin’den açıklama

Göreve geldiğinden beri çalışma hayatındaki mağduriyetleri gidermek için varını yoğunu ortaya koyan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bugün yaptığı birbirinden kritik açıklamalarda sözleşmeli öğretmene kadro konusunu da değerlendirdi. Sözleşmeli personele kadro müjdesini geride bıraktığımız haftalarda veren hükümetin açıklamalarının ardından sözleşmeli öğretmenler de kadro durumu için haber bekliyorlar.


Sözleşmeli öğretmene kadro konusu uzun zamandır beklenen konular arasında. Sözleşmeli öğretmen olarak çalışan binlerce kişi mevcut. Bunlar bir an önce kadro alarak mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor. Sözleşmeli öğretmenler, kadrolulara göre daha düşük haklara sahip biçimde çalışıyorlar.

Sözleşmeli personele kadro konusu 6.Dönem Toplu Sözleşme içerisinde Memur-Sen tarafından dillendirilen talepler arasındaydı. Her yıl reddedilen bu talep bu yıl kabul gördü.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENE KADRO NE ZAMAN GELECEK?

2022 yılı içinde çalışma hayatı ile ilgili bir çok sorun çözülecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bu konuda net konuşuyor.

Sözleşmeli öğretmene kadro da 2022 yılı içinde çözülecek sorunlar arasında. Kadrolu öğretmen olmayı bekleyenler heyecanla bu müjdenin bir an önce gelmesini bekliyor.

Konu ile ilgili açıklamasında Bakan Bilgin;

, “İsteyen sözleşmelilerin kadro haklarına sahip olması konusunda da çalışmamızı sürdürüyoruz. Bunu da Bakanlık bünyesinde gerçekleştiriyoruz, arkasından diğer bakanlıklar ve kamu kuruluşlarıyla görüşeceğiz. Nihai kararımızı toplumsal ortaklarımız olan sendikalarla gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et