Sömestrda öğretmen semineri uzaktan olacak mı? Açıklandı

Öğretmenler yılın belli dönemlerinde mesleki eğitim ve öğretimleri için seminer dönemine girerler. Okullarının ve mesleklerinin durumuna dair değerlendirme ve gelişim imkanı sunan bu seminerler özellikle tatil dönemlerinde yapılır. 24 Ocak’ta bir başka tatil dönemi olan sömestr yaşanacak. Peki Sömestrda, yani 15 tatilde öğretmen semineri uzaktan olacak mı?

Bu konuda net açıklama Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geldi. Özer, 15 tatilde, yani sömestrda yapılacak olan seminerlerin bir kez daha uzaktan olacağını söyledi. Yani 2 haftayı geçkin süre boyunca, 15 tatilde öğretmenler okullara gitmeyecek.

Öğretmen semineri

ÖĞRETMEN SEMİNERİ UZAKTAN OLACAK

24 Ocak’ta başlayacak 15 tatilde öğretmenler seminer dönemini uzaktan yaşayacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konu ile ilgili açıklamasında;

“Yarıyıl tatilinde öğretmenlerimiz, hem tatillerini yapacak hem de istedikleri takdirde bu platforma (EBA TV) girerek uzaktan eğitimle mesleki gelişimleri ve kişisel gelişimleri için sertifika alabilecek.

Öğretmenlerin istedikleri yerden, istedikleri saatte girebilecekleri bu platformda 21 Ocak’tan itibaren “fikrî mülkiyet hakları, korunmaya muhtaç çocukların eğitimi (rehberlik ve psikolojik danışmanlara yönelik), dijital becerilerin geliştirilmesi (öğretmenlerin uzaktan öğretim becerilerinin geliştirilmesi), etkinlik temelli ders tasarımı, kütüphane organizasyonu ve kullanımı, iklim değişikliği, ilk yardım, İngilizce öğretim becerilerinin geliştirilmesi”gibi eğitimleri de yer alacak. Bu platform sayesinde öğretmenlerimizin artık seminer dönemlerinde tıpkı ara tatilde olduğu gibi okullarına gitmeden uzaktan eğitim yoluyla mesleki çalışmalarını tamamlayabilmelerine imkân sağlıyoruz.” ifadelerini kullanarak müjdeyi vermiş oldu.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et