Sömestr tatili ne zaman? İlk dönem ne zaman bitecek?

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Koronavirüs’e rağmen yüz yüze eğitim kararı ile başladı. Zaman zaman fazlaca zorlanılsa da yüz yüze eğitim Eylül’den beri kesintisiz devam ediyor. Ara tatilin üzerinden bir hayli vakit geçti. Şimdi gözler Sömestr tatili ne zaman? sorusunun yanıtında. Dinlenme imkanı arayan öğrenci ve öğretmenler ilk dönem ne zaman bitecek? sorusuna yanıt aramaya başladılar.

Koronavirüs ile birlikte yüz yüze eğitimi devam ettirmek öğrenci ve öğretmenleri bir hayli yordu. Okulların birden bire eski temposuna dönüş yapması süreci daha da yorucu hale getirdi. Tüm derslerde uzaktan eğitimin ardından her ders için yüz yüze eğitim kararı okul ahalisinin sürece ısınmasını bir nebze geciktirdi.

sömestr tatili ne zaman?

Geçtiğimiz yıllarda alınan karar ile okullar yılda dört kez tatile giriyor. Bunlardan ikisi 1’er haftalık ara tatil oluyor. Bunun dışında sömestr tatili ve yaz tatili okulların tatile girdiği diğer dönemler. Peki sömestr tatili ne zaman?

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN?

Öğrenci ve öğretmenlerin 15 tatil olarak da bildiği Sömestr Tatili, bu yıl 24 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayacak. Okullar bu süreçte 2 hafta kapalı olacak. Öğrenci ve öğretmenler bu süreçte okula gitmeyecekler.

Sömestr tatili 4 Şubat 2022 tarihinde bitecek. Ardından ikinci ara tatile kadar okullar kesintisiz eğitime devam edecek.

İLK DÖNEM NE ZAMAN SONA ERECEK?

24 Ocak Pazartesi günü başlayacak olan sömestr öncesi hafta tatili de geçerli olacak. Okullar ilk dönemi tam olarak 21 Ocak 2022 Cuma günü bitirecek. Aynı gün öğrencilerin ilk dönem karneleri de verilecek.

Şimdilik ilk dönem karnelerin yüz yüze mi, yoksa online olarak mı verileceği bilinmiyor.

Okullar ikinci döneme 7 Şubat 2022 Pazartesi günü merhaba diyecek. Ardından yaz tatiline kadar uzun süren bir kesinti olmayacak. Elbette virüsün seyri de yüz yüze eğitimin kaderini belirlemeye devam edecek.

Okullarda yaz tatili 17 Haziran 2022 tarihinde başlayacak. İkinci dönemde sadece Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs tatilinde dinlenme imkanı bulacak. 23 Nisan ve 1 Mayıs tatilleri hafta sonuna denk gelecek.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı 17 Haziran’da kapandıktan sonra sınav dönemleri ve yaz tatili sonrası bir sonraki yılın başlaması beklenecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et