Siyer sınavı 2022 yılında ne zaman olacak?

Ülkemizde yapılan önemli sınavlar arasında Siyer Sınavı da bulunuyor. Normal şartlarda her yıl yapılan fakat son zamanlarda Koronavirüs nedeniyle online olarak düzenlenen Siyer Sınavı 2022 için heyecan başlamış durumda. Siyer sınavı ne zaman olacak? sorusuna yanıt aranıyor.  Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından yapılan Siyer Sınavı, bu alanda eğitime odaklanmış kişilerce katılım sağlanan ve ödüllü bir sınav kategorisinde.

Bir çok kişiye ödül verilecek olan Siyer Sınavı 2022 için ön bilgiler verilmiş durumda. Peygamber Efendimiz’in örnek hayatının daha geniş kitlelerce öğrenilmesi ve sevdirilmesi amacını taşıyan bu yarışma, Allah’ın rızasını kazanmayı, topluma okuma alışkanlığı kazandırmayı ve genç nesillerin Efendimiz’in (S.A.V) hayatını daha çok okumaya motive etmek amaçlarını taşımaktadır.

SİYER YARIŞMASI KATEGORİLERİ

Siyer Yarışması toplam 4 kategoride düzenleniyor;

1. KATEGORİ: ( 4. ve 5. sınıf öğrencileri)

2.KATEGORİ: (6.‐7. ve 8. sınıf öğrencileri)

3.KATEGORİ: Lise Öğrencileri (9.‐ 10. ‐ 11. ve 12. sınıf) ile Örgün Eğitimde okumayıp 2005 ve sonrası doğumlu olanlar

4.KATEGORİ: Diğer (Belirtilen Eğitim Durumları Dışında Kalanlar)

1.2.Yarışma Kitapları:

1. ve 2.KATEGORİ: Peygamber Sevdalıları Komisyonunun Semere Yayıncılıktan “Hz. Muhammed’in Hayatı”

3. ve 4.KATEGORİ: Adnan Akgönül’ün Semere Yayıncılıktan “Hz. Muhammed (Sallalahu Aleyhi Vesellem) “ Adlı Kitapları Olacaktır.

SİYER SINAVI 2022 BAŞVURULARI

SİYER Sınavı başvuruları açıldı. 13 Şubat’ta yapılacak yarışma için başvurular alınmaya başladı. Başvurmak isteyen adaylar ilk olarak yarışma şartnamesini okumalı.

SİYER SINAVI ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Yarışma günü 13 Şubat 2022 Pazar, yarışma saati 11 olacak.

Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfınca belirlenen http://peygambersevdalilari.com web sayfasında
yayınlanacak olan yarışma merkezlerinde (13 Şubat 2022 /Pazar 11.00-12.30) – (TSİ) saatleri arasında tek oturumda aynı anda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara, yarışmaya giriş yerleri e-posta/sms yolu ile bilgilendirme yapılabilecektir.

Not: Yarışmanın yukarıda da değinilen sebeplerden dolayı online yapılmak durumunda kalınması halinde Yarışma Komisyonu yarışmanın gün ve saatlerinde değişiklik yapabilir ve bunu e-posta/sms/sosyal medya vs. yollarla yarışmacılara ulaştırmaya çalışır.

SİYER SINAVI ÖDÜLLERİ NELERDİR?

SİYER sınavı’nda başarılı olan her sınıf düzeyindeki adaya farklı ödüller verilecektir. Güncel ödül listesi şu şekilde;

siyer sınavı 2022

Büyük ödüllerden alamayan pek çok kişiye kitap ödülü de verilecektir. Yarışmaya katılmak için herhangi bir ücret alınmayacaktır. Tüm adaylara başarılar dileriz.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et