Sınıflarda maske kalktı mı? Okullarda maske zorunlu mu?

Bugün toplanan Bilim Kurulu çok önemli kararlar aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca liderliğinde bir araya gelen kurul, kapalı alanlarda da maskenin kalktığını söyledi. Elbette hala bazı yerler ve sınırlar var. Eğitimciler yaz mevsimi kendisini iyice hissettirirken söz konusu maskenin sınıflarda da kalkıp kalkmadığını merak ediyor. Peki sınıflarda maske kalktı mı? Okullarda maske takmak zorunlu mu?

Sınıflarda maske kalktı mı? sorusu okullar ile birlikte sorulan en önemli soru işaretlerinden sadece biri. Okullarda maske kullanımı ile ilgili hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ayrı ayrı açıklamalar geldi.

OKULLARDA MASKE KALKTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre okullar da kapalı alanda maskenin artık zorunlu olmadığı yerler arasında. Sınıflarda da maske kalktı.

Sınıflarda maske kalktı mı?

Yine konu ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan da;

“Olağanüstü bir durum olmazsa Bilim Kurulu toplanmayacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu kaldırıldı. Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulaması vakalar 1000’in altına düşene kadar devam edecektir. İleri yaşlardaki kişiler ile kronik hastalığı olanların maske kullanmaya devam etmeleri yönündedir. Kronik hastalığı olanlar ve yaşlılarımızın aşıları özellikle hatırlatma dozlarını ihmal etmemelerini önermektedir” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et