Salgın sürecinde eğitimde yeni normlar Artvin’de konuşulacak

Pandemi süreci hayatımızın bir çok alanını olduğu gibi eğitimi de etkiledi. Öğrencilerin eğitiminde bir çok değişim yaşanırken, yeni normlar da hayatımıza girdi.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi iş birliği ile Türkiye’nin ilk çevrimiçi kongresi geçtiğimiz yıl bu konuda yapılmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un da teşrifleri ile internetten yapılan kongre  24, 25, 26 Haziran 2020’de, 15 bin katılımcının canlı katılımı ile yapılmıştı.

İKİNCİSİ YAPILACAK

Eğitim'de yeni normlar çevrimiçi kongresi

Kongrenin ikincisi bu yıl 21-22-23 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak. “Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2” adlı bu kongreye 5 yabancı konuşmacı, 9 yurtdışı konuşmacı olmak üzere 16 konuşmacı katılacak.

“Covid-19 Sürecinde Eğitime Bakış” ana teması ile düzenlenecek olan “Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar 2” tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde eğitim alanında gerçekleşen değişimlere ve gelişmelere yönelik çalışmalarla, eğitim dünyasına katkı sağlayan kişileri bir araya getirecek. Covid-19 Pandemisini dünya olarak tecrübe ettiğimiz bu yeni dönemde değişen öncelikler, önem kazanan yeni olgular, eğitimden tarıma kadar hayatın her alanında insanlığı bekleyen değişim ve gelişim süreçlerini alanında uzman kişilerin paylaşımlarıyla bilim dünyasına sunmak hedeflenmektedir. Kongremizde yine uluslararası işbirliği platformu oluşturulup; katılımcıların çalışmalarını paydaşlara sunmasına ve fikir alışverişi yapmalarına imkân sağlanacaktır.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et