Sağlık Bakanı Koca: “Yüz yüze eğitim için gerekli olan vaka sayısı…”

Türkiye’de 29 Nisan’dan itibaren tüm okul kademelerinde yüz yüze eğitim bir kez daha sona erdi. Uzaktan eğitime dönen öğrenciler derslerini EBA, Zoom gibi ortamlarda canlı olarak alıyor. Bakanlık bu süreçte bir kaç kez yüz yüze eğitime dönmeye çalışsa da vaka sayıları buna izin vermedi. Fakat umutlar 18 günlük tam kapanma sürecinde iyi bir sonuç alıp yeniden yüz yüze eğitime dönmek üzerine.

Önceki gün açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeniden yüz yüze eğitime dönüş için önemli bir detay verdi. Vaka sayılarının hala çok yüksek olduğunu belirten Bakan Koca, yakın zamanda 18 yaş üstü herkesi aşılamayı düşündüklerini belirtti. Bu da okul personellerinin tamamının aşılanması anlamına gelecek. Okulların yeniden açılması için bu türden bir aşı takvimi umut verici görülüyor.

fahrettin koca

VAKA SAYISI 1000’İN ALTINA İNMELİ

Okullarda yüz yüze eğitim ile ilgili detaylar da veren Bakan Koca, yüz yüze eğitimin yeniden başlayabilmesi için vaka sayılarının 1000’in altına düşmesi gerektiğini ifade etti. Açıklamalarında Bakan Koca;

“Okul öncesi dönemde; 18 yaş ve üstü vatandaşlarımızı komple aşılamış olmalıyız diye düşünüyorum. Okullar açılmadan önce vakaların 1000’in altına düştüğünü görmeliyiz.”

dedi. Bakan Koca bu ifadeleri kullansa da 8 ve 12. sınıflar için bir önceliğin düşünülmesi de söz konusu.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et