Öykü yarışmasına son başvuru 30 Nisan! İlk üç sıraya para ödülü

Kalemine güvenenler dikkat. Kapadokya Üniversitesi’nin düzenlediği Öykü Yarışması‘na başvuru için son günler yaklaşıyor. ‘Güzel öykü yazarım’ diyenlerin başvurusunun kabul edildiği yarışmada katılımcılara farklı hediyeler verilecek. Ayrıca yarışma sonucunda ilk üç sırayı alanlara para ödülü verileceği açıklandı.

Kapadokya Üniversitesi‘nin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen  “Gezegenin Geleceği: Kaygılar ve Umutlar” temalı yarışmaya başvurular 30 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Düzenlenen yarışmaya Türkiye genelindeki tüm lise öğrencileri katılabilir. Yarışmaya katılacak öğrenciler ile ilgili şu bilgiler verildi;

“Türkiye genelindeki tüm ortaöğretim öğrencilerine açık olan yarışma, gençlerimizin mevcut dünya düzeninin getirdiği kaygılara karşı farkındalıklarını artırarak hayal güçlerini zenginleştirmeyi ve kaygılar ile dolu bir dünyada da umudun yeşerebileceğini hatırlatmayı hedeflemektedir. Muhtemel kaygı senaryoları, iklim konusunu ele alan kurgular, alternatif tarih yazımı, kıyamet kurgusu, distopik dünyada umut ve ümitvar distopyalar gibi başlıklar yarışmanın alt temalarıdır.”

Öğrencilerin göndereceği öyküler önce seçici kuruldan, ardından değerlendirme kurulundan geçecek.

NASIL BAŞVURULUR?

Başvuru için öyküyü yazdıktan sonra;

 oykuyarismasi@kapadokya.edu.tr adresine mail olarak atılacak. İsteyenler  Kapadokya Üniversitesi, Mustafapaşa Yerleşkesi 50420 – Mustafapaşa, Ürgüp / Nevşehir adresine kargo ile de gönderebilir.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ
BAŞVURU FORMU VE TAAHHÜTNAME İÇİN TIKLAYINIZ
AYDINLATMA METNİ VE AÇIK RIZA ONAY METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDÜLLER

Başvurular değerlendirildikten sonra sonuçlar Haziran’da açıklanacak. Ödül töreni 11 Haziran 2021’de yapılacak.

Yarışma ödülleri; Yarışmada dereceye giren yirmi öykü kitaplaştırılacak, öykü sahiplerine kitaptan 20 adet hediye edilecektir. Birinciye 1.750, ikinciye 1.250, üçüncüye 750 TL karşılığı kitap vb. hediye çeki verilecektir. Ödüller, üniversitenin öz kaynakları ile karşılanacaktır.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et