Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin detayları açıklandı: Hangi günler okul olacak?

31 Mayıs 2021 tarihinde yapılan kabine toplantısından sonra açıklama yapan MEB, tüm sınıf düzeyinde eğitimin yüz yüze yapılmasına karar verdi. Yüz yüze eğitim ilkokullara 1 Haziran 2021’de başladı. Ortaokul ve liselerde ise 7 Haziran 2021 tarihinde başlayacak. Öte yandan yüz yüze eğitim için detaylar gelmeye başladı.

Alınan bilgilere göre 6-7-8 ve 9-10-11-12. sınıflar 7 Haziran’da yüz yüze eğitime başlayacak. Şehirdeki okullar haftada 2, köy ve kasaba okulları haftada 5 gün açık olacak ve yüz yüze eğitim verecek.

Son açıklamasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuda;

“Ülkemiz genelinde Covid-19 salgın tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır.” ifadelerini kullandı.

HANGİ GÜNLER OKUL OLACAK?

7 Haziran’da başlayacak olan ortaöğretim ve lise seviyelerindeki yüz yüze eğitim için ders programları ve haftanın hangi günleri okula gidileceği okul yönetimleri tarafından ayarlanacak. Sınıflar belli sayıda kişiye bölünecek ve her öğrenci grubu için farklı takvim işletilecek.

Yüz yüze eğitim için ayarlanan dersler dışında seçmeli dersler ve bir çok ders uzaktan eğitim ile devam edecek.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et