Olgunlaşma Enstitüleri yeniden ele alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim alanında köklü reform planları yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda ele alınacak yerlerden biri de Olgunlaşma Enstütileri. Bugün bu konu için enstitü müdürleriyle istişare ve değerlendirme toplantısı yapan Bakan Özer, birbirinden önemli noktalara değindi. Bakan Yardımcıları Nazif Yılmaz ve Sadri Şensoy ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener ile olgunlaşma enstitülerinin müdürlerinin katılımı ile yapılan toplantı verimli geçti.

Olgunlaşma Enstitüleri

ARGE MERKEZİ OLACAKLAR

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, olgunlaşma enstitüleri için;

“2022 yılı, olgunlaşma enstitülerinin daha çok başarılar elde ettiği ve farklı süreçlerin yaşandığı yeni bir dönem olsun istiyoruz. Klasik kalıplardan çıkarak moderni gelenekselle harmanlayıp yeni ürünler ortaya koyacağız. Bu kapsamda MEB olarak bu süreçte aktif olmaları için olgunlaşma enstitülerimize her türlü katkıyı vereceğiz.” dedi.

Özer, geleneksel formların önemli olduğunun, bunun gelecek nesillere aktarımını da önemsediklerinin altını çizerek, “Bu potansiyeli farklı yerlere taşımamız lazım. Bizim medeniyetimiz ve kültürümüzle ilgili en büyük katkımız bu olacak.” dedi.

bu yerlerin geleneksel olmak yerine inovatif olmasını istediklerini belirten Bakan Özer, bu amaçla buralardaki eğitim kalitesi ve içeriğine yönelik yeni planlamalar yaptıklarının altını çizdi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et