Okullarda sınavlar ne zaman yapılacak? Sınavlar ne zamana ertelendi?

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz ay yaptığı planlamada 3 Mayıs 2021 Pazartesi gününden sonra okullarda sınavları yapmak üzerine harekete geçmişti. Fakat geçtiğimiz hafta toplanan kabine, 29 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında ülke genelinde tam kapanma ilan etti. Hal böyle olunca 3 Mayıs 2021’de başlayacak sınavlar iptal edildi. İptal üzerine milyonlarca kişi okullarda sınavlar ne zaman? sorusuna yanıt aramaya başladı.

Sınavlar konusu bir süredir tartışmaların odağındaydı. Tam kapanma öncesinde kısmi kapanmada okullar kapatılmamış, sınavlar ertelenmemişti. Bir çok öğrenci salgın ortamında sınava girmek istemiyordu. 29 Nisan’dan itibaren tam kapanma başlayınca tüm okul türleri uzaktan eğitime döndü. Böylece sınavlar da iptal oldu.

SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınavların ne zamana ertelendiğine dair Milli Eğitim Bakanlığı‘ndan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Haziran ayında 8 ve 12. sınıfların LGS ve YKS’ye girecek olması nedeniyle 17 Mayıs’ta başlayacak açılma ile birlikte sınavların da yapılması bekleniyor. Muhtemelen Mayıs ayının sonunda sınavlar yapılacak.

Ziya Selçuk okullara ilişkin soruya yanıt verdi

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son açıklamasında;

Sağlık neyi gerektiriyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Riske girmeden eğitim, öğretimi devam ettirmeliyiz. Süreci iyi yönetebilirsek amacımız bütün okulları açmak olacak.

ifadelerini kullandı. Sınavlar için ise;

  • Liselerde yüzde 40’a yakın sınavlar tamamlandı. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak.

dedi.

Bu iki ifade dışında Ziya Selçuk tarafından ek bir bilgi verilmiş durumda değil. Geldiği an sizlere son dakika olarak duyuracağız.

SINAVLARIN BİLGİSİ BU SAYFADA OLACAK-TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

Bir Cevap YazınCevabı iptal et