Okullarda maske zorunluluğu kalkıyor mu?

Koronavirüs pandemisinin en önemli ve belki de insanları en çok yoran zorunluluğu maske ile ilgili geçtiğimiz haftalarda bir esneme kararı alınmış ve dış mekanlar ile havalandırmanın yeterli olduğu bazı iç mekanlarda maske zorunluluğu kaldırılmıştı. Şimdi sıra eğitimde. Okullarda maske zorunluluğu kalkacak mı? sorusu son gelen duyumlar nedeniyle dillerde.

Önümüzdeki günlerde Koronavirüs Bilim Kurulu toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca liderliğinde yapılacak toplantı öncesinde okullarda maske zorunluluğu ile ilgili bir takım duyumlar gelmeye başladı.

Okullarda maske zorunluluğu

OKULLARDA MASKE KALKACAK MI?

Bir çok alanda maske zorunluluğu kalksa da, eğitim kurumlarının kapalı yerlerinde maske hala zaruri. Öte yandan vaka sayılarının azalması ile birlikte bir takım toleranslar da başlıyor.

Haftaya Bilim Kurulu toplantısı olacağına vurgu yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;

“Özellikle maske başta olmak üzere bu anlamda alınacak önemli kararlar olacak, okullarda maske kullanımı dahil olmak üzere. Okullarımız başta olmak üzere maske uygulamasını da haftaya Bilim Kurulu değerlendirmiş olacak” ifadeleri ile duruma dikkat çekerken, “Bu yaz son maskeli yazımız olacak” derken haklı olduğunu söyledi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et