Okullarda maske zorunluluğu kalkacak mı?

Okullar tüm hızıyla yüz yüze eğitime devam ediyor. Aşılama oranının artması ile vaka ve vefat tablosunda da gözle görülür iyileşmeler var. Fakat hala zorunlu maske uygulaması geçerli. Bu kural bir çok öğrenci ve öğretmen için bir hayli zorlayıcı. Fakat bu değişecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullarda maske zorunluluğu ile ilgili sürpriz ve müjdeli bir haber verdi. Okullarda maske zorunluluğu kalkacak mı?

okullarda maske zorunluluğu

OKULLARDA MASKE ZORUNLULUĞU KALKACAK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilkokullardan başlamak üzere maske zorunluluğunu yavaş yavaş kaldıracaklarını duyurdu. Bu konuda Bilim Kurulu’nun onayını aldıktan sonra harekete geçeceklerini belirten Özer, ilk olarak okul öncesinden başlayıp, ardından 1-2-3. sınıflar için maske zorunluluğunu kaldıracaklarını duyurdu.

Yakın zamanda zorunlu maske uygulamasının kaldırılması için çalışmalara başlayacaklarını belirten Özer;

“Güvenli bir ortamı sağladıktan sonra çocuklarımızı maskelerinden yavaş yavaş tedrici olarak kurtaracağız. İlk başlangıcı okul öncesinden başlayacağız” 

dedi ve müjdeyi verdi.

OKULLARDA TEST YAYGINLAŞTIRILACAK

Elbette tedbirlerin de elden bırakılmayacağına işaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer;

“Hem milli hem yerli hem de irite etmeden sadece tükürük testiyle ve 15 dakikada sonucu elde edilen Kovid-19 testi için Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulunuldu. Halkımız adına ben gerçekten çok mutlu oldum. Hem çocuklarımıza hem öğretmenlerimize kolaylık olacak. Bundan sonraki süreçte kapsamının daha da artmasını diliyorum”  dedi.

Ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı ile görüştüklerini söyleyen Özer, yakın zamanda okullarda İklim Dersi başlayacağını ve bu ders ile çocuklara çevre bilinci aşılayacaklarını belirtti.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et