Okullarda maske kalktı mı? Okulda maske zorunluluğu bitti mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Mart 2022 tarihinde yapılan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Toplantısı sonrası birbirinden kritik açıklamalar yaptı. Açıklamalarında beklenen haberi de paylaşan Bakan Koca, bir çok alanda, açık alanların tümünde, kapalı alanların ise havalandırması iyi olan yerlerinde maske zorunluluğunun kalktığını söyledi. Bakan Koca eğitim için de açıklama yaptı. Peki okullarda maske kalktı mı?

Okullarda maske kalktı mı? sorusu yanıt buldu. 2 Mart Bilim Kurulu sonrası açıklamalar yapan Bakan Koca’nın gündeminde okullar da vardı. Okullar ile ilgili bir çok yeni karar açıklayan Bakan Koca dikkatleri çekti.

Okullarda maske kalktı mı?

OKULLARDA MASKE KALKTI MI?

Okullarda maske zorunluluğu kısmi olarak sona erdi. Bakan Koca’nın açıklamalarına göre okul çevresindeki açık alanlarda maske takmak artık zorunlu değil. Fakat okulların içinde maske zorunluluğu devam ediyor.

Keza sınıf ortamında, koridorlarda, lavabolarda da maske zorunluluğu bitmedi.

OKULLAR İÇİN YENİ KARARLAR

Okullar ile ilgili alınan bir diğer karar ise 2 vaka çıkması durumunda artık karantinanın geçerli olmaması. Okullarda pozitif çıkan öğrenci izole edilip, eğitim kaldığı yerden devam edecek.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et