Okullar tekrar kapanır mı? Mahmut Özer yanıt verdi

Okullar yavaş yavaş ilk ayını doldurmaya hazırlanıyor. Ülke genelinde 6 Eylül’de başlayan okullar bir süredir yüz yüze eğitim veriyor. Diğer yandan pandemi koşulları da gün gün ağırlaşıyor. Her gün artan ağır vaka ve vefat sayısı ile birlikte yavaş yavaş yeniden kapanma dedikoduları başladı. Hal böyle olunca okullar da mercek altında. Peki okullar tekrar kapanır mı? Konuya dair açıklama Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geldi.

Son günlerde yüzlerce sınıfın ve 1 okulun tümden karantinaya alındığı biliniyor. Karantina kararı ile bazı iddialara göre Milli Eğitim Bakanlığı da durumları yeniden değerlendirmeye başladı. Bir çok ilimizde özel kararlar alınıyor. Sınıf mevcudunun azaltılması için hafta sonu okul olabileceği ile ilgili karar geçtiğimiz günlerde 81 il müdürlüklerine gönderildi.

OKULLAR TEKRAR KAPANIR MI?

Bu konuda önceki gün canlı yayına çıkan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sorular yöneltildi. Özer, bulaşmaların okulda değil, okulda dışında olduğu noktasında ısrarcı olurken, kapanan okul ve sınıflara dair de gereken tedbirleri aldıklarını söyledi.

Okulları şu an için kapatmayacaklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Özer;

“Okulların açık kalması için her türlü tedbir ve önlemi alacağız. Bu ay sonunda güncel kararlar için yeni toplantılar yapacağız. Önceliğimiz okulları açık tutmak” ifadelerini kullandı.

Özer, ilk ara tatilin de Kasım ayında olacağının altını çizdi.

OKULLAR HAFTA SONU AÇIK OLACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği karar sonrası okulların hafta sonu açık olabileceği ve bunun kararının her ilde kurulan kurullar ile alınabileceği belirtilmişti. Bu konu Bakan Özer’e de soruldu.

Özer, hafta sonu eğitimin gündemlerinde olmadığını, sadece bazı okullara yönelik çözümler üretmeye çalıştıklarını aktardı.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et