Okullar tekrar kapanır mı? Kapanan okul ve sınıf sayısı belli oldu

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 6 Eylül 2021 tarihinde başladı. Uzun zaman sonra yeniden yüz yüze eğitim tüm ilk ve orta dereceli okullarda açıldı. Fakat açılma tarihinin üzerinden geçen 9 güne rağmen hala tartışmalar bitmedi. Hızla artan vakalara ek olarak vakalar nedeniyle kapatılan sınıfların sayısı endişeleri arttıran bir diğer etmen olarak karşımıza çıkıyor. Öğrenciler okula gitse bile; “Okullar tekrar kapanır mı?” sorusunu soruyor. Eğitimcilerin endişesi ise eğitimin bir kez daha sekteye uğraması.

Konu ile ilgili Mahmut Özer’den net açıklama gelmiş durumda. İlk haftada kapanan okul ve sınıflar ile ilgili açıklama yapan Mahmut Özer net konuştu.

OKULLAR TEKRAR KAPANIR MI?

Okulların yeniden kapanıp kapanmayacağı ile ilgili açıklama yapan Mahmut Özer, şu an için vaka nedeniyle kapanan sınıf sayısının bir hayli az olduğunu, ortada endişelenecek bir durum olmadığını vurguladı.

Şu an için pandemi ortamında alınan tedbirler ile birlikte en güvenli yerin okul ve sınıflar olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bulaşmanın daha çok okul dışı ortamlardan olduğu vurgusunu yaptı.

Yüz yüze eğitimin devamını son derece kritik gördüklerini belirten Özer, okulların açık tutulması için geri kalan günlerde her tedbiri alacaklarını ve okulları bir şekilde açık tutmaya özen göstereceklerini belirtti.

Okullar konusunda aldıkları her kararın bilimsel çerçevede alındığına vurgu yapan Milli Eğitim Bakanı Özer;

“Yüz yüze eğitimde devamlılığı sağlayacağız. İlk ara tatil Kasım’da olacak.” ifadelerini kullandı.

KAÇ SINIFTA EĞİTİME ARA VERİLDİ?

Öte yandan eğitimin ilk 5 gününü değerlendiren Milli Eğitim Bakanlığı, vaka veya temas nedeniyle şimdiye kadar eğitime ara verilen sınıf sayısını da açıkladı.

Açıklamaya göre ülke genelinde 198 sınıfta eğitime ara verilmiş durumda.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et