Okullar sadece bu şartlarda açılabilir

Okullar ne zaman açılacak? sorusu kapanmanın son günlerine doğru ilerlerken öğrenci ve öğretmenlerin gündeminde. 17 Mayıs’tan sonra başlayacak olan normalleşme sürecine dair beklentiler sürerken, okulların durumu ile ilgili farklı iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Bir kısım iddialar bir süredir okulların yeni yıla kadar açılmayacağını söylemeye başladı. Fakat bugün gelen iddialar daha umut verici.

Gözler artık Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne çevrilmiş durumda. Okullar ile ilgili net karar kabineden çıkacak. Fakat bugün gelen iddialarda aşılama sürecinin okullara da olumlu yansıyacağı ve eğitimin aksamaması için okulların kademeli ve yavaş biçimde açılacağı iddia edildi.

OKULLAR AÇILACAK MI?

Kapanma eğer herhangi bir uzatma olmazsa 17 Mayıs saat 05.00’da bitecek. Bu noktadan sonrasında açılmanın birden değil, kademeli ve yavaş olması planlanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son açıklamasında okulların açılması için günlük 1000 vaka olması gerektiğini söylemişti. Fakat kabine aynı fikirde olmayabilir. Eğitim kayıplarının artması ve sınavların giderek yaklaşması okul, kurs ve eğitim merkezleri için endişeleri arttırıyor.

Bu nedenle okulların Haziran ayına kadar kademeli ve çok sınırlı biçimde açılacağı, Haziran’da gelecek 30 milyon doz aşı ile birlikte daha çok açılmanın mümkün olabileceği söyleniyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et