Okullar Ne Zaman Kapanıyor? 2022 Okulların Kapanma Tarihi Açıklandı

Bir Eğitim-Öğretim Yılı daha sona ermek üzere. Son 2 yıl pandemi nedeniyle aksayan eğitim bu sefer gerek ülkemizde, gerek dünyada kesintisiz şekilde devam edebildi. Böylesi bir ortamda eğitimi devam ettirebilen Milli Eğitim Bakanlığı takdiri hak ederken, artık son haftaya giren okullarda öğrenci ve velilerde yaz tatili telaşı hakim olmaya başladı. Peki Okullar Ne Zaman Kapanıyor?

Okullar Ne Zaman Kapanıyor? 2022 yılında en çok sorulan sorulardan biri oldu. Kesintisiz giden eğitim-öğretim yılı artık biterken, ilköğretim son sınıf öğrencileri LGS için, lise son sınıf öğrencileri ise YKS için son hazırlıklarını yapmaya başlayacaklar.

2022 OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?

7 Şubat’ta başlayan okullar, yani ikinci dönem, 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek. Haziran ayına girmek üzere olduğumuz şu günlerde okulların kapanmasına 2 haftaya yakın bir süre kalmış durumda.

Öğrenciler ikinci dönemde sadece Nisan ayının ortasında rutin ara tatil için okula gitmedi. Bunun dışında eğitim öğretim pandemi nedeniyle kesintiye uğramadı.

Okullar Ne Zaman Kapanıyor

2022-2023 OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Okulların 17 Haziran’da kapanması ile birlikte yaz tatili başlayacak. 11 hafta boyunca öğrenciler ve öğretmenler güzel bir tatilin keyfini çıkaracaklar. Tatil esnasında öğretmenlere ve öğrencilere yönelik bir takım etkinlik ve programlar okullarda devam edecek.

Okullar 11 haftalık tatilin ardından 12 Eylül 2022 tarihinde 2022-23 Eğitim Öğretim Yılı bir kez daha start alacak ve milyonlarca öğrenci ve öğretmen bir kez daha ders başı yapmış olacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et