Okullar kesin açılacak mı? MEB’ten çok önemli yazı

Milli Eğitim Bakanlığı‘nda yaşanan görev değişiminden sonra, bakanlığa bağlı ilk ve orta dereceli okullarda okulların yüz yüze açılıp açılmayacağı ile ilgili soru işaretleri başladı. Eski bakan Ziya Selçuk okulları 6 Eylül’de açmak istiyordu. Yeni bakan Mahmut Özer de okulların kesinlikle takvime göre açılacağını belirtti. Bunun üzerine okullar kesin açılacak mı? sorusu ile ilgili önemli bir olay yaşandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 il Milli Eğitim Müdürlüklerine yazı gönderdi. Gönderilen yazıda 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı için çalışmalara mutlaka başlanması istendi.

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ildeki tüm ilk ve orta dereceli okulların açılmaya hazır olmasını istedi. Böylece okulların açılacağı neredeyse garanti hale geldi.

Okulların açılması hem öğrenci, hem veli, hem de TYP çalışanı olmak isteyenleri doğrudan ilgilendiren bir gelişme. Bu nedenle okulların açılacak olması bir çok kişiyi sevindirdi. Öte yandan henüz MEB yazısında da net bir tarih verilmedi.

MEB yazısında okullar açıldığında maske ihtiyaçlarının hızlıca giderilmesi ve sorun yaşanmaması için gereken önlemlerin alınmasını da söyledi.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et