Okullar için Korona hattı kuruluyor

6 Eylül’de okullar yüz yüze eğitime geri dönüyor. Son 2 Eğitim-Öğretim Yılı’na damgasını vuran Korona salgını etkisinde başlayacak olan okullarda virüs endişesi üst seviyede. Hal böyle olunca Milli Eğitim Bakanlığı alınabilecek her tedbir üzerinde duruyor. Bunlardan biri de Korona Hattı olacak. MEB, Korona Hattı ile öğretmenlere büyük kolaylık sağlayacak.

Yeni eğitim öğretim yılı yarın başlıyor. Yüz yüze eğitimin bir kez daha kesintiye uğramaması için tüm imkanlar seferber ediliyor.

COVID-19 ile ilgili alınan tedbirlerin takibi, olası vaka ve temas durumlarında izlenecek yol konusunda okullara destek olmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) bünyesinde COVID-19 Salgın Yönetim Destek Merkezi oluşturuldu.

Yarından itibaren devreye alınacak Merkez, okullardan gelecek çağrılara anında cevap vererek gerekli yardım ve yönlendirmeyi yapacak.

Öğretmen ve yöneticiler, MEBİM’in 444 0 632 numaralı telefonunu arayacak. MEBİM okullardan gelen çağrıları otomatik olarak COVID-19 Merkezine yönlendirecek.

Yardım talep edilen konuya göre Merkez; daha önce hazırlanan rehber, kılavuz ve algoritma uyarınca gereken yardım ve yönlendirmeyi yapacak. İhtiyaç hainde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki COVID-19 Danışma Kurulunun da görüşleri alınacak.

Kaynak: TRT

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et