Okul öncesinde telafi eğitimi olacak mı? Anaokulu telafi eğitimi olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın tüm çalışmaları 5 Temmuz’da başlayacak telafi eğitimine odaklanmış durumda. Hazırlıklarını neredeyse tamamlamak üzere olan MEB, telafi eğitimi içeriği için bir son dakika açıklaması yaptı. Eğitimlerin içeriğine dair yapılan açıklamada hangi sınıf kademelerinde telafi eğitimi olacağı da açıklandı. Özellikle veliler anaokulu ve kreşlerde telafi eğitimi olacak mı? sorusuna yanıt arıyor.

okul öncesi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde telafi eğitimi yapılacak. Fakat okul öncesinde başka bir yöntem izlenecek. Okul öncesi eğitimde yaz kulüpleri velilerin talepleri doğrultusunda açılabilecek ve isteyen veliler kayıt yaptırabilecek.

Eylül ayında ilköğretime başlayacak olmasına rağmen okul öncesi eğitim almamış olanlar için açılacak olan yaz eğitimleri 2 Temmuz’da okulların kapanmasından sonra açılabilecek. 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, okul öncesi eğitim almamış çocukların öncelikle kaydedilmesi şartıyla imkanları uygun olan okullarda, okul öncesi eğitim almış çocuklar da yaz okuluna kaydedilebilecek.

Yani okul öncesi eğitimde telafi eğitimi olmayacak. Fakat yaz okulu açılabilecekler ve okul öncesi açığı bu şekilde kapatılacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et