Okul öncesi öğretmen ataması yoğun geliyor

Okul öncesi öğretmen ataması beklentisi yüksek. Bunun nedeni bu yıldan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul öncesi öğretmen atamasına yoğunluk verilecek olması. Okul öncesi öğretmen ataması ile ilgili yeni açıklama heyecanları daha da arttırdı. Milli Eğitim Bakanı Özer 3 bin anaokulu, 40 bin anasınıfı açılacağını vurgularken, buralara öğretmen alımının çok sayıda olacağını belirtti.

Okul öncesi öğretmen ataması ile ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı Özer, bu yıl bir öğretmen atamasının mutlaka olacağını belirtirken, olmayacağına dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Okul öncesi öğretmen ataması

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN ATAMASI FAZLA OLACAK

Okul öncesi öğretmen alımları ile ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı Özer, bu yıl açmayı düşündükleri tüm anaokulu ve anasınıflarına öğretmen atamasını mutlaka yapacaklarını belirtti. Bir sonraki atamada ağırlığın okul öncesi öğretmenlere verileceğini söyleyen Bakan Özer;

“Atama mutlaka olacak, üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Okul öncesi eğitim 3 bin anaokulu 40 bin anasınıfı düşünülüyor, ağırlık okul öncesine verilecek, ama diğerlerine de yer verilecek. Umuyorum en kısa sürede tamamlarız.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et