Okul Öncesi Öğretmen Ataması 2022 İçin Çok Önemli Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıldan itibaren okul öncesi eğitime ağırlık veriyor. Bu konu aynı zamanda okul öncesi bölümlerinden mezun olan öğretmen adayları için de çok kritik. Okul Öncesi Öğretmen Ataması 2022 ne zaman? sorusuna yanıt tam verilmese de, atamanın yoğun olabileceğine dair müjde Milli Eğitim Bakanı Özer tarafından verildi.

Okul Öncesi Öğretmen Ataması 2022 yılının beklenen atamaları arasında. Atama ile ilgili henüz bir gelişme yaşanmasa da, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu yıl 3 bin yeni anaokulu yaptıklarını belirtti.

Okul Öncesi Öğretmen Ataması 2022

3 BİN YENİ OKUL İLE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN ATAMASI ARTACAK

Okul öncesi eğitime bir hayli önem verdiklerini söyleyen Bakan Özer;

“Tüm Türkiye’de, 81 ilde vatandaşlarımızın çocukları için okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla 3 bin yeni ana okul yapıyoruz. Bu kapsamda Kars’ta anaokulu sayılarını artırmıştık şimdi de 5 ilave daha yapma kararı aldık. Yine yık-yap kapsamında yıkılmış ama yapılmamış olan 4 ortaokul ve 1 ilkokulun hemen yapımı için izni verdik. İnşallah bu yatırımlarla Kars, eğitim alanında çok daha güçle bir il olarak Türkiye’de iddia sahibi olacak.”  ifadelerini kullandı.

Böylece bu yıl ve önümüzdeki yıllarda daha çok Okul Öncesi Öğretmen Ataması olacağı kesinleşmiş oldu. Okullara yüksek sayıda öğretmen gerekecek. Ayrıca bu okullar sayesinde buralara personel alımları da yoğunlaşacak ve istihdam fırsatı doğacak.

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN ATAMALARI İLE İLGİLİ BİLGİ GELİNCE BU SAYFADA OLACAK-TIKLA-TAKİP ET

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et