Öğretmenlik Meslek Kanunu son dakika! TBMM’ye geldi

Milyonlarca eğitimcinin beklediği müjde gün gün yaklaşıyor. Milli Eğitim Şurası sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkmak üzere. Konu bugün nihayet TBMM’ye geldi. Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin durumunu bir hayli rahatlatacak, öğretmenlik mesleği prestijini hatırlatacak Öğretmenlik Meslek Kanunu son dakika gelişmesi yaşandı.

Öğretmenlik Meslek Kanunu son dakika duyurusu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Cumhurbaşkanı’nın bu konuya önem verdiği biliniyor. Hal böyle olunca müjdeyi de Erdoğan duyurdu. Erdoğan, konunun TBMM’ye geldi.

Sosyal medya hesabından bir duyuru yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“Buradan tüm öğretmenlerimize bir müjde vermek istiyorum. Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifimiz TBMM’ye sunuldu. Öğretmenlerimizin hak ettiği birçok yeniliği içeren bu yasal düzenleme inşallah en kısa sürede yürürlüğe girecektir. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu son dakika

MESLEK KANUNU NE ZAMAN ÇIKACAK?

Ocak ayı gelmeden Öğretmenlik Meslek Kanunu meclise verilmiş oldu. Fakat TBMM bir süre sonra tatile girecek. Ocak ayının ilk haftasına kadar meclisin tatilde kalacak olması nedeniyle bir süre kanun tasarısının genel kurulda konuşulması beklenmiyor.

Şu an için kanuna tüm partilerden destek var gibi. Fakat içeriği duyurulduktan sonra eksikleri de konuşulacak.

Kanunun özellikle sözleşmeli ve kadrolu öğretmenleri bir hayli rahatlatacağı biliniyor. Fakat kanunda ücretli öğretmenlik ile ilgili neler olacağı belirsiz. Bu da eğitimcilerin canını sıkan bir konu.

Önümüzdeki günler kanun ile ilgili daha çok bilgi gelecek. Yeni Eğitim olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et