Öğretmenlik Meslek Kanunu son dakika! Ocak ayına kaldı

Milyonlarca eğitimci heyecanla yeni meslek kanunu bekliyor. Bu nedenle Öğretmenlik Meslek Kanunu son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Öğretmenler heyecanla kanun bekliyor. Bu kutsal mesleği taçlandıracak olan söz konusu kanunun sözü verildi. Fakat 4 Ocak’a kadar mecliste oturumlara ara verilmesi, kanunun gelmesini biraz geciktirecek gibi görünüyor.

öğretmenlik meslek kanunu son dakika

BU AY OLMADI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, beklenen kanunun bu ay içerisinde, yani Aralık’ta geleceğini söylemişti. Fakat TBMM’nin takvimi kanunun konuşulmasına olasılık vermedi. Özer, henüz geçtiğimiz günlerde;

“Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, inşallah bu ay içinde TBMM’ye gelecek. TBMM’de değerlendirilme sürecinde desteğinize olan inancımız tamdır. Sizlerin de destekleriyle bu bağlamda önemli bir eksikliği daha gidermiş olacağız. Bu süreçte destek ve katkılarınız için şimdiden tüm öğretmenlerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.”  demişti. Fakat bu takvim uyuşmadı.

OCAK AYINDA GÖRÜŞÜLECEK

Öğretmenlik Meslek Kanunu son dakika gelişmesi az önce geldi. Meclis bugünden itibaren Ocak ayının dördüne kadar yeniden tatile girdi. Milletvekilleri 4 Ocak’tan sonra yeniden konuyu ele almak için harekete geçecek. O vakte kadar Bakan Mahmut Özer’den yeni bir bilgi gelebilir.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et