Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman çıkacak?

Öğretmenlik Meslek Kanunu geliyor. Yıllardır beklenen haber 20. MEB Şurası sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. İlk kez eğitimcilerin de 657’den ayrı, kendi mesleklerinin bütününü kapsayan bir kanunu olacak. Böylece öğretmenlik apayrı bir statü kazanacak. Bunun için öğretmenlik meslek kanunu ne zaman çıkacak? sorusuna yanı aranıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 2022 bütçe görüşmeleri TBMM’de başladı. TBMM’de bu bütçe görüşmesi için ilk konuşmayı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptı. Özer, kanunun meclise geleceği tarih başta olmak üzere bir çok konuyu duyurdu.

Öğretmenlik Meslek Kanunu ne zaman çıkacak?

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU NE ZAMAN ÇIKACAK?

Kanun için 2022 yılı başında ‘kesin çıkacak’ diyebiliriz. Zira bugün mecliste konuşan Mahmut Özer, kanun teklifinin bu ay içinde, yani Aralık ayında meclise geleceğini söyledi. 1 ay konuşmaların ve görüşmelerin sürmesi, ardından çıkması içten bile değil.

Mahmut Özer, söz konusu kanunun bir ilk olacağını ve öğretmenlik mesleğinin bu kanun ile taçlanacağını söylerken, bu konuda gereken her çalışmayı yapacaklarının da altını çizdi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et