Öğretmenlik Meslek Kanunu İptal Mi Edilecek? Gözler O Kurumda

Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkalı uzun bir zaman olsa da üzerinde hala tartışmaların sürdüğü bir kanun. Büyük müjde olarak çıkarılan bu yasa en son Anayasa Mahkemesi’ne de taşınmış durumda. Yasayı destekleyenlerin endişesi ise Öğretmenlik Meslek Kanunu İptal Mi Edilecek? sorusunun yanıtı.

AK Parti ile MHP’nin eğitim sendikaları ve muhalefetin itiraz etmelerine rağmen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul ettikleri Öğretmenlik Meslek Kanunu tartışılmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde öğretmenler, sokağa çıkarak bu kararı protesto ederken muhalefet ise öğretmenlik meslek kanununun iptal edilmesi amacıyla Anayasa Mahkemesi’nin yolunu tutmuştu.

Mektepli gazetenin edinmiş olduğu Son Dakika gelişmesine göre Anayasa Mahkemesi, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun iptal edilmesini ya da edilmemesini 9 Kasım tarihinde görüşecek.

Öğretmenlik Meslek Kanunu

İPTAL KARARI GELİR Mİ?

Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili karar 9 Kasım’da verilecek olsa yasanın iptali beklenmiyor. Kulislerden  gelen duyumlara göre yasanın iptal edilme ihtimali pek yok. Ancak tabi ki sürpriz bir karar çıkma ihtimali de yok değil.

Konu ile ilgili son gelişmeler önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et