Öğretmenlerin Temmuz-Ocak maaşları belli oldu: İşte Temmuz itibari ile öğretmen maaşları

Öğretmen maaşları güncellendi. 5 Temmuz 2021 itibari ile öğretmen maaşlarına zam geldi. Toplu sözleşme gereği yılda iki kez zam alan öğretmenler, Temmuz ayında alacakları zamları ceplerine koymuş oldular. Öğretmen maaşı güncel olarak TÜİK’in enflasyon açıklaması ile birlikte güncellendi. Toplu sözleşmeleri gereği yüzde 3 zam alacak öğretmen kadrosu, üstüne gelen enflasyon farkı ile Temmuz-Ocak arası artık maaşlarını yüzde 8.45 zamlı olarak almış olacaklar.

Öğretmen maaşı Temmuz 2021’de güncellendi. Yılın ilk 6 ayı gelen zamları eriyen öğretmenler, nihayet gelen zamlar ile rahat bir nefes alma imkanı bulacak. Bu kapsamda verilecek olan zamlar Temmuz’un ortasından itibaren geçerli olmaya başlayacak.

ÖĞRETMEN ZAMLI MAAŞ TABLOSU

Öğretmenlerin alacakları zamlı maaşlar netleşti. Derecelerine göre her öğretmen farklı zam aldı. 5.Dönem Toplu Sözleşme’nin son maaş zammı Temmuz 2021’de, yüzde 8.45 olarak gerçekleşti.

Bu ayın 15’inde öğretmenler alacakları zamların bir kısmını maaşlarında görecek. Kalan kısmı maaş farkı olarak yatacak.

Temmuz 2021 zammı ile en yüksek, yani 1/4’ünden maaş alan bir öğretmenin maaşına da zam geldi. Haziran maaşı 5 bin 354 TL olan en yüksek öğretmen maaşı, 5 bin 817 TL olarak güncellendi.

En düşük, yani yeni görev başı yapmış olan bir öğretmen için Temmuz 2021 zammı da belli oldu. En düşük öğretmen maaşı 4 bin 996 TL olarak güncellendi.

Kıdem yılı 1/1 olan ve 21 yıldır görev yapan bir öğretmen Temmuz’da 5773 TL alırken, kıdem yılı 2/3 ve görev yılı 20 olan öğretmen 5664 TL maaş alacak.

Bu tutarlar yardımlara ve AGİ’ye göre değişim gösterebilmektedir.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et