Öğretmenlerin Temmuz 2022 Maaş Farkları Ne Zaman Yatacak?

Milyonlarca Öğretmen Temmuz ayına zamlı maaş ile girdi. Maaşlara gelen yüzde 40’tan fazla zam bir çok memuru olduğu gibi eğitimcileri de memnun etmiş durumda. Fakat bayramdan önce yatan maaş haliyle zam henüz 6-7 gündür geçerli olduğu için eksik kaldı. Bu da ay bitmeden 14 günlük maaş farkının oluşmasına neden oldu. Peki Öğretmenlerin Temmuz 2022 Maaş Farkları Ne Zaman Yatacak?

Öğretmenlerin Temmuz 2022 Maaş Farkları 14 günlük olacak. Bilindiği üzere tüm memurların olduğu gibi öğretmenlerin de maaşları Ocak ve Temmuz aylarında zam görüyor. 1-14 Temmuz arası oluşan maaş farkları bayramda harcama yapan öğretmenlerin merak konusu olmuş durumda

.

ÖĞRETMENLERİN MAAŞ FARKI YATIRILIYOR

21 Temmuz’dan sonra bazı bölgelerde öğretmenlerin temmuz 2022 maaş farkları yatmaya başladı. Bazı bölgelerde hesaba geçmeye başladı. Ay sonu gelmeden tüm öğretmenlerin hesabına 14 günlük maaş farkları yatmışolacak.

MAAŞ FARKI NASIL  HESAPLANIYOR?

Gösterge aylığı, ek gösterge aylığı, taban aylık, kıdem aylığı, yan ödeme, tazminat (aylıkla birlikte ödenen ek, ilave ve diğer tazminatlar dahil) ve ek ödemelerin aylık tutarları toplamının zamlı ve zamsız hali arasındaki fark miktarı bulunacak.

Bulunan miktar 31’e bölünüp 14 ile çarpılarak, ödenecek olan 14 günlük brüt maaş zammı farkı hesaplanmış olacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et