Öğretmenlerin seminer dönemi ne zaman başlayacak? 2021-2022 seminer dönemi olacak mı? Yüz yüze mi olacak?

Öğretmenler için kritik dönemler yaklaşıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un Eylül ayında okulları mutlaka açma planı öğretmenler için de kritik bir dönemin yaklaşmasına işaret ediyor. Her eğitim öğretim yılının başlamasından önce öğretmenlerin aldığı eğitimlere seminer adı veriliyor. Öğretmenlerin seminer dönemi bu nedenle en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Peki öğretmenlerin seminer dönemi Ağustos 2021’de olacak mı? 2021-2022 seminer dönemi olacak mı? Yüz yüze mi, yoksa uzaktan mı olur? 

Öğretmenler bu yıl Temmuz ayında tatile çıkabildi. Bir kısım öğretmenler ise ‘Telafi Eğitimi’ için okullarında kaldı. Kalan veya kalmayan tüm öğretmenler için bu yaz tatili kısa geçecek. Özellikle okulların yüksek ihtimalle yüz yüze açılacak olması tatilin kısalması anlamına geliyor. Ayrıca bu ihtimalde öğretmenlerin seminer dönemi de yapılacak.

ÖĞRETMENLERİN SEMİNERLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Henüz ortada okulların açılması için netleşmiş bir tarih yok. Bakan Ziya Selçuk 6 Eylül tarihinde ısrarcı. Fakat son karar kabinede olacak. Kabineden Eylül başı kararı çıkarsa, seminer döneminin Ağustos ayının son haftasında başlaması bekleniyor.

Seminer döneminin okullar yüz yüze açılsa da, açılmasa da yapılması bekleniyor. Fakat yine de son karar için kabineden tarih çıkması, ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın karar alması gerekecek.

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ YÜZ YÜZE Mİ OLACAK?

Öğretmenler geçtiğimiz aylarda büyük oranda aşılarını tamamladılar. Aşılama süreci ile birlikte okullarda normale dönüş için adımlar atılması bekleniyor.

Bu kapsamda büyük bir sürpriz olmazsa öğretmenlerin seminerlerinin de yüz yüze olması bekleniyor. Fakat son kararı yine Milli Eğitim Bakanlığı verecek.

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et