Öğretmenlerin Ocak ek ders ücreti erken mi yatacak? Ne kadar yatacak?

Eğitimciler Ocak 2022 itibari ile yeni zamlı maaşlarını beklemeye başlayacak. TÜİK’in 3 Ocak’ta TÜFE’yi açıklamasının ardından son 6 ay için enflasyon rakamı netleşecek ve bu sayede öğretmenler dahil tüm memur maaşları zamlanacak. Öğretmenlerin sadece maaşları değil, ek ders ücretleri de zamlanacak. Fakat bu zam öncesi, yani Ocak ek ders ücreti erken mi yatacak? sorusu da mevcut.

Ocak ayının hemen başında ek ders ücretleri de yeniden belirlenecek. Fakat hesaplamanın yapılabilmesi için Ocak ayının ilk haftası verilmesi gereken ek ders ücreti ile ilgili soru işaretleri vardı.

Ocak ek ders ücreti

EK DERS ÜCRETLERİ ERKEN YATACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, enflasyon açıklandıktan sonra hesaplamayı yeniden yapabilmek için Ocak ayı ek ders ücreti tutarlarını öğretmenlerin hesaplarına erken yatıracak.

Söz konusu ücretlerin Aralık ayının son haftasında, muhtemelen 24 Aralık’tan sonra hesaplara geçmesi bekleniyor. Ücretler Ocak başına kadar hesaplanmadığı için biraz eksik olacak.

EK DERS ÜCRETİ NE KADAR VERİLECEK?

Ek ders ücretinin erken yatması nedeniyle 1 hafta 10 günlük bir eksiği olacak. Öğretmenler, aldıkları her ek ders için 21 TL ek ders ücreti alıyordu. Örneğin ayda 20 saat ek ders alan bir öğretmen 400 TL’den fazla ek ders ücreti alıyordu. Bu ayın sonunda 400 TL alabilen bir öğretmen, 300 TL’ye yakın alacak.

Bu eksik kalan kısım Şubat ayında verilecek ek ders ücretine eklenecek. Elbette öğretmenlerin Ocak’ta girdikleri ek derslerin ücretleri yeni tarifeden yatacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et