Öğretmenlerin de beklediği 3600 ek gösterge için kritik tarih

3 yıl önce sözü verildiği halde bir türlü çıkmayan 3600 ek gösterge ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Memur-Sen ile pazarlık masasında olan ve tüm memurların 2022-2023 maaşlarının ve haklarının yeniden değerlendirildiği 6.Dönem Toplu Sözleşme süreci devam ederken, memurlar içerisinde öğretmen kadrosu dahil bazı kesimleri ilgilendiren 3600 ek gösterge ile ilgili de kritik gelişmeler yaşanıyor. Öğretmen, hemşire, polis ve din görevlileri için gelecek olan 3600 ek gösterge son dakika gelişmesi bir çok kişiyi memnun edecek nitelikte.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile harekete geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge için kolların sıvandığını açıklamıştı.  Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Diyanet Vakıf-Sen) Genel Başkanı Nuri Ünal da konu ile ilgili çok önemli gelişmeler paylaştı.

EKİM AYINDA MECLİSE GELEBİLİR

Vedat Bilgin’in açıklamalarının son derece olumlu olduğunu söyleyen Nuri Ünal;

 “4B sözleşmeli çalışanların tamamının, ayrılmadan kadroya geçmesini istiyoruz. 4B’li çalışanlar arasında ikili bir yapı oldu. Bir kısmı 3+1 sistemine tabii, 2019 yılı öncesi çalışanlarsa süresiz sözleşmeli… 3+1 sistemine tabii olanlar; eş durumundan tayin olamıyor, yer ve unvan değişikliği yapamıyor” diye konuştu. Bu konudaki taleplerini Bakan Bilgin’e aktardıklarını da ifade eden Nuri Ünal “Sağ olsun Sayın Bakan bu konuyla özel ilgilendi, bu açıklaması da değerli… Düzenlemenin ekim ayında Meclis’e gelmesi muhtemel. En geç 2022’de bu işin hallolacağı kanaatindeyiz” dedi.

Konunun Ekim ayında TBMM’ye gelmesi ve görüşmelere başlanması bekleniyor. Milyonlarca memuru doğrudan ilgilendiren bu gelişme öğretmen olarak çalışanlar için de heyecanla bekleniyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ÖĞRETMENLERE KIRTASİYE YARDIMI NE ZAMAN?

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et