Öğretmenlerin 2021 il içi tayin başvuruları ne zaman? İl içi tayin başvurusu nasıl yapılır?

Öğretmenler için tayin dönemleri kaldığı yerden devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak çalışan personellerin tayin başvurularında sıra il içi tayin başvurularına geldi. 2021 il içi atama başvuruları için geri sayım sürüyor. Bu yıl içerisinde aynı ilde farklı okula başvurmak isteyen öğretmen kadrosundaki personeller il içi tayin başvurusu yapacak. Peki 2021 il içi tayin başvuruları ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl için tüm tayin takvimini daha önce duyurmuştu. Duyurulan takvime göre öğretmenlerin 2021 il içi tayin başvuruları 8 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak. 6 gün sürecek başvuruların sona erme tarihi 14 Temmuz 2021 olacak.

Bu tarihler arasında il bazında ihtiyaç tabloları da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulacak. Ardından 16 Temmuz’da başvuru sonuçları açıklanacak. Tayini çıkanların görevden ayrılma işlemleri 2 Ağustos’ta başlayacak.

MEB

İL İÇİ TAYİN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formu’na yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

Atamalar tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek olup başvuru kayıt işlemi yapıldıktan sonra hizmet puanlarına etki edecek değişiklikler başvuru sistemine yansımayacağından, ilgililerin hizmet puanına etki edecek değişiklikleri yer değiştirme başvurusunu yapmadan önce tamamlamaları gerekmektedir.

Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumu tercih edebileceklerdir.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et