Öğretmenlere İdari İzin Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün milyonlarca öğretmeni ilgilendiren açıklamayı yaptı. Öğretmenlere idari izin verileceğine dair bilgiler veren Bakan Özer, öğretmenlerin yıl bitiminde ne kadar ve ne zaman idari izinli olacaklarını belirtti.

Öğretmenlere idari izin için konuşan Bakan Özer, Eğitim-Öğretim Yılı bitiminde meslek gelişimlerini ÖBA üzerinden yapacaklarını, hemen ardından 27-30 Haziran tarihlerinde idari izinli olacaklarını söyledi.

Öğretmenlere İdari İzin Açıklaması

Bu yıl Eğitim-Öğretim’in 17 Haziran’da sona ereceğini vurgulayan Bakan Özer;

“8 saat maskeyle okullarda durdular. Kurallara riayet edilmesi için gerekli özeni gösterdiler. Aşılanma oranlarında sadece Türkiye’de değil, OECD ülkelerinin çoğundaki öğretmenlerin aşılanma oranından bile daha yüksek aşılanma oranıyla topluma örneklik gösterdiler. Vefa gruplarında öğretmenlerimiz seferber oldular. Onun için ara dönemde olduğu gibi okul kapandıktan sonraki 20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma döneminde, yani seminerler haftasında, öğretmenlerimize izin veriyoruz. Okula gelmeyecekler. Öğretmen Bilişim Ağıyla uzaktan eğitimle mesleki gelişimlerini tamamlayacaklar. Onun akabindeki 27-30 Haziran tarihleri arasında da Bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklar. 1 Temmuz’a kadar öğretmenlerimiz kendi girişimlerini kendileri planlayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et