Öğretmenlere ek 1000 TL! Kimler alabilecek?

Eğitim ile ilgili hızlı çalışmalar yapılıyor. Eğitim gündemi bir hayli yoğun. En çok da öğretmenler ile ilgili çalışmalar mevcut. Öğretmenler ile ilgili müjdeler art arda gelmeye devam ediyor. Son olarak bugün bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlere ek 1000 TL para verileceğini belirtti. Peki öğretmenlere 1000 TL ne zaman verilecek? Kimler alabilecek?

Öğretmenlere ek 1000 TL konusunda ilk açıklama ve müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Erdoğan uzman öğretmenlere 1000 TL ek olarak verileceğini belirtti.

20. Milli Eğitim Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı;

“10 yılı dolduranlara uzman öğretmenlik vereceğiz, eğitimlerini tamamlamaları ve sınavda başarılı olmaları halinde hem bir derece vereceğiz hem de maşalarında 1000 lira artış olacak. Yüksek lisans yapanlar sınavdan muaf tutulacak” dedi.

Başöğretmen tanımı geliyor

Uzman Öğretmenin bir üstünde de Başöğretmen tanımının olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı olursa başöğretmen unvanıyla görev yapacak. Bunlara yine ilave bir derece verecek, maaşları da 2 bin lira artış olacak. Doktora yapmış öğretmenler bu sınavdan muaf tutulacak.” ifadelerini kullandı.

Sözleşmeli Öğretmenlik bitiyor

Kamunun bir diğer kanayan yarası olan sözleşmeli öğretmenler ile ilgili de çalışma olacağını bildiren Erdoğan;

– Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımını da ortadan kaldırıyoruz. dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et