Öğretmenlere 10 gün tatil müjdesi: Ne zaman başlayacak?

Öğretmenler Koronavirüs sürecinde en çok yorulan meslek gruplarının başında geliyor. Okulların 6 Eylül’de açılması ile birlikte öğretmenler virüs riski altında hem eğitimi sürdürmeye, hem de virüsün okullarda yayılımını engellemek için tedbirleri gözetmeye çalışıyor. Yakın zamanda başlayacak olan ara tatili bekleyen öğretmenlere müjde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geldi. Özer öğretmenlere 10 gün tatil müjdesi verdi.


6 Eylül’den beri yoğun çalışan ve virüs tehdidine rağmen görevlerini sorunsuz ifa etmeye çalışan öğretmen kadrosu için güzel haber veren Özer, öğretmenlerin Kasım’da 10 gün tatil yapacağını söyledi. Bilindiği üzere Kasım ayında ara tatil olacak. Bu ara tatil esnasında öğretmenlerin seminerleri yapılacak.

Öğretmenlerin mesleki gelişim eğitimleri olarak da bilinen bu seminerleri 15-19 Kasım tarihleri arasında olacaktı. Bu eğitimler için müjde veren Bakan Özer, bu tarihlerdeki seminerlerin ‘uzaktan eğitim’ yolu ile yapılacağını söyledi. Böylece öğretmenler 10 günlük tatil imkanı bulmuş oldular.

ÖĞRETMENLERİN 10 GÜN TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

12 Kasım’da başlayacak ara tatil ile birlikte öğretmenlerin ara tatili de başlayacak. 12 Kasım’da başlayacak ara tatil 22 Kasım’da sona erecek. Böylece öğretmenler 10 gün boyunca dinlenmiş olacaklar.

Özer konu ile ilgili açıklamasında;

“Ara tatillerde öğretmenlerimizin mesleki gelişim eğitimleri var. Bu 15-19 Kasım tarihleri arasında öğretmenlerimize mesleki gelişim eğitimini “uzaktan eğitim” şeklinde vereceğiz. Dolayısıyla öğretmenlerimiz bu tarihler arasında okullara gelmeyecekler ve idari izinli olarak sayılacaklar. Bunun müjdesini buradan vermek isterim. Öğretmenlerimiz bu süreç içerisinde gerçekten çok büyük fedakarlık gösterdiler, onlar da bir hafta dinlenmiş olacaklar.“ 

ifadelerini kullandı.

YouTube video player

Bir Cevap YazınCevabı iptal et