Öğretmenler Temmuz’da ne kadar zam alacak? Temmuz 2021 en düşük ve en yüksek öğretmen maaşı

Ülkemizde görev yapan 1 milyon 117 bin öğretmen için önemli bir dönem daha yaklaşıyor. Öğretmenlerin Temmuz 2021 zammı için artık gün sayılıyor. Önümüzdeki haftalarda yılın ilk 6 aylık enflasyonunun netleşmesinin ardından milyonlarca öğretmenin maaşına zam gelecek. Öğretmenlerin Temmuz 2021 zammı için bugün önemli bir gösterge yayınlandı. Merkez Bankası, yılın ilk 6 aylık TÜFE tahminini açıkladı.

Eğer Merkez Bankası’nın tahmini gerçek çıkarsa, tüm memurların olduğu gibi öğretmenlerin de zam oranı yüzde 7.67 oranında gerçekleşecek. Merkez Bankası Temmuz için yüzde 1.21 oranında zam ön gördü. Böylece 6 aylık enflasyon için önemli bir veri yayınlandı. Her memur önceki toplu sözleşme gereği yüzde 4 sabit zam alıyor. Temmuz’da ilk 6 aylık enflasyonun yüzde 3.67 olarak açıklanması bekleniyor.

Merkez Bankası tahmini doğru çıkarsa öğretmenler Temmuz’da yüzde 7.67 zam almış olacak.

TEMMUZ 2021 ZAMLI ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Temmuz’da öğretmenlerin alacağı zam için Türkiye İstatistik Kurumu’nun net enflasyon açıklaması beklenecek. Fakat Merkez Bankası’nın yüzde 3.67 tahmini gerçek çıkarsa öğretmenler de iyi bir zam almış olacak.

Şimdiki tahminler doğru çıkarsa Temmuz 2021’de en düşük öğretmen maaşı 5.764 TL olarak gerçekleşecek. Yeni görev başı yapan bir öğretmen için, yani en düşük öğretmen maaşı Temmuz 2021 4.960 TL olacak.

Kesin zam oranları için Temmuz başında Türkiye İstatistik Kurumu’nun yılın ilk 6 aylık TÜFE açıklamasını bekleyeceğiz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et