Öğretmenler telafi eğitimine katılmak istemiyor

Telafi Eğitimi için 2 Temmuz’da okulların kapanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimler başlatılacak. MEB tarafından hazırlanan ‘Telafide Ben de Varım’ adlı program kapsamında öğretmen ve öğrenci başvuruları 21 Haziran 2021’de başlayacak. Öğretmenler içerisinde yaz tatili yapmak yerine telafide bulunmak isteyenler 21 Haziran – 2 Temmuz arasında başvuru yapacak.

İLGİLİ HABER: TELAFİ EĞİTİMİ ÖĞRETMEN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Fakat bugün Milliyet’ten Ozan Ömer Kadüker’in haberine göre öğretmenler telafi eğitimi konusunda pek de istekli değiller. Bakanlık telafi eğitimine katılımı gönüllülük esasına göre belirledi. Fakat bu şekilde giderse 5 Temmuz’dan sonra zorunlu görevlendirmeler görebiliriz. Hatta şimdiden bazı okulların zorunlu olarak öğretmenlere; “Geleceksiniz” dediği iddia edilmeye başladı.

FACİAYA DÖNECEK

Konuya dair bugün bir açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, kendi sosyal medya hesabından bir öğretmenin şu görüşünü yayınladı;

“Telafide Ben de Varım yaz etkinliğinde görevlendirilecek öğretmenlerden gönüllülük esasına göre görev talebi isteniyor, lakin her okulda zorunlu tutuyorlar. Bir dayatma ve dostlar işte görsün kabilinden hareketler. Bizim okulda hiçbir öğretmen, bu etkinlikte gönüllü yer almak istemedi. Bu durum genelde de böyle neticelenirse, Bakanlık bünyesinde bir faciaya dönecek demektir.”

Bir Cevap YazınCevabı iptal et