Öğretmenler seminer döneminde ek ders ücreti alacak mı?

Öğretmenlerin mesaileri başlamak üzere. Telafi Eğitimi’ne katılanlar dışında, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı sözleşmeli, kadrolu veya ücretli tüm öğretmenler yakın zamanda seminer dönemi ile okullarına geri dönecek. Tatilin ardından yüz yüze açılacak olan okullarda ilk olarak öğretmenlerin mesleki eğitimlerini içeren seminer dönemleri olacak. 202-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi öncesinde öğretmenler seminer döneminde ek ders ücreti alacak mı? sorusuna yanıt aramaya başladı.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı MEB öğretmen seminer dönemi, kurumdan daha önce gelen açıklamaya göre 1 Eylül 2021 tarihinde başlayacak. 3 Eylül 2021 tarihine kadar seminer alacak olan öğretmenler, bu dönemde salgına ve okulların yeniden açılma sürecine dair eğitimler alacaklar.

SEMİNER DÖNEMİNDE EK DERS ÜCRETİ OLUR MU?

Konu ile ilgili 2019 tarihinde öğretmenlerin ek ders çerçevesini belirleyen kurallarda bir değişiklik yapıldı ve şu hüküm eklendi;

”1 Aralık 2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6’ncı maddesinin üçüncü fıkrası ”öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde bir öğretim yılında dört haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir.”

Yani öğretmenlere seminerleri için 15 saat ek ders ücreti verilebilir.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et