Öğretmenler ne kadar zam alacak? Toplu sözleşmede uzlaşı iddiası

Memur-Sen ile hükümet arasında öğretmenlerin de içinde bulunduğu memurların 6.Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sürüyor. Hükümetin teklifinin ardından Memur-Sen tarafından söz konusu teklif karşılık bulmamış ve reddedilmişti. Memurlar.net‘in iddiasına göre ikinci teklifi getirmek üzere olan hükümet, öğretmenlerin maaş zammı da dahil tüm memurların ve memur emeklilerinin ücretini etkileyecek olan 6.Dönem Toplu Sözleşme için Memur Sen ile anlaşmak üzere.

Memurlar.net’in iddiasına göre hükümetin zam teklifi belli oldu. Söz konusu teklif 2022-2023 yıllarında öğretmenler dahil tüm kamu görevlilerini ve kamudan emekli olmuş memur emeklilerini kapsayacak.

ÖĞRETMENLER NE KADAR ZAM ALACAK?

Gelen iddiaya göre öğretmenler dahil tüm memur ve memur emeklilerine sunulacak teklif;

2022 için 6+7 ve enflasyon farkı, 2023 için de 7+7 ve enflasyon farkı, üstüne 100 TL seyyanen zam ve refah payı teklifinde bulunacak.

Bu teklifin Memur-Sen tarafından kabul edileceği öngörülüyor. Eğer Memur-Sen bu teklifi de reddederse süreç mecburen hakem heyetine gidecek. Hakem heyeti son görüşmelerde memurların talepleri yerine hükümetin taleplerini onaylamayı tercih etmişti.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et