Öğretmenler Günü – İzlenmesi Gereken İlham Verici 5 Öğretmen Filmi

Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Bugünün anısına sizin için seçtiğimiz öğretmen filmi temalı bu yapımlar çok şey öğretebilir ve harika bir ilham kaynağı olabilir. Eğitim ile ilgili bu filmleri mutlaka izlemelisiniz.

Öğretmen Filmi

1- Öğretmen (Kısa Film) – 2014

Sınıfta öldürülen bir öğretmenin gerçek hikayesinden yola çıkılarak çekilmiş ve katıldığı kısa film yarışmasında ödül almıştır. 2014 yapımı film eğitim yolunda öldürülen tüm öğretmenlerimize ithaf edilmiştir. Yazar-Senarist İbrahim Demirkan‘ın yazıp yönettiği film bir çok platformda yüz binlerce kez izlendi, izlenmeye de devam etmektedir. Öğretmen filmi ödülü hak ettiğini gösteriyor.

2- Öğretmen ve Önyargı: Asla Önyargılı Olmayın! (Kısa Film)

Derse geç kaldığı için her defasında öğretmenden dayak yiyen bir öğrenci… Günler sonra, öğrencinin derse geç kalma nedenini öğrenen ve ön yargılı olmasının pişmanlığını yaşayan bir öğretmen…

 

3-  Monsieur Lazhar / Canım Öğretmenim (2011)

Jamie Escalante isimli bir matematik öğretmeni, Latin kökenli olup İspanyolca konuşanların çoğunlukta olduğu bir devlet lisesine atanır. Çete mensubu gençlerin sık bulunduğu bu okulda öğrenciler eğitime olan ilgi ve alakalarını tamamen kesmiş ve umutsuz öğretmenlerin umursamazlıklarıyla okuldan tamamen soğumuşlardır. Escalante, öğrencilerin içindeki potansiyeli görüp zekalarını fark ederek, bu çete elemanlarını ülkenin matematik dalında en iyi öğrencilerine dönüştürür.

4- The Ron Clark Story / Zafer Benim (2006)

Ron Clark yetenekli ve ilham verici bir öğretmendir. New York’ta çalıştığı okuldaki öğrencilerini mezun ettikten ve hayatlarına yön verdikten sonra daha kötü durumda olan bir okula gidip oradaki öğrencilerin hayatlarını değiştirmek istemektedir. Daha sonra Harlem bölgesinde bir ilkokula başvuru yapan Clark kabul edilir ve en iyi sınıfa öğretmen olmak adına okul müdürü tarafından görevlendirilir. Clark ise en sorunlu sınıf seçer ve hikaye başlar.

5- Beyond the Blackboard / Karatahtanın Ötesi (2011)

Yeni mezun bir öğretmen olan Stacey, öğretmenlik mesleğine aşıktır, ancak bunun yanında birçok korkusu da vardır. Mesleğine neredeyse yıkılacak olan bir sığınakta evsiz çocukların hayatına dokunmakla başlayan Stacey, zaman geçtikçe karşılaştığı çeşitli zorlukların üstesinden gelmeyi biliyor ve bu durum da onu güçlendiriyor.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et