Öğretmenler dikkat! MEB uyardı: 24 Kasım’da bunu yapmayın

24 Kasım Öğretmenler Günü yaklaşıyor. Bizler için her zaman kutsal bir meslek olan öğretmenlik 24 Kasım’da daha çok anılacak ve zikredilecek. Kimi öğrenciler öğretmenlerine bu özel günü hissettirmek için özel organizasyonlar yapacak, hediyeler alacak, kimileri mesaj atacak. Her şekilde 24 Kasım Öğretmenler Günü her zamanki özenle kutlanacak. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı bugün öğretmenlere yönelik çok önemli bir yazı yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yazının konusu 24 Kasım Öğretmenler Günü oldu. 81 il milli eğitim müdürlüğüne 16 Kasım 2021 tarihinde gönderilen resmi yazıda 657 sayılı Kanun, Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkerine Dair Yönetmelik hükümlerine yer verildi.

Bu hükümler kapsamında öğretmenler uyarıldı.

24 KASIM’DA HEDİYE KABUL ETMEYİN

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen yazıda, öğretmenlerin hiç bir şekilde hediye kabul etmemesi gerektiğine yer verildi. Milli Eğitim Bakanlığı net konuşarak, etik ilkeler doğrultusunda, öğretmenlerin 24 Kasım’da hediye kabul etmemesi gerektiğini söyledi.

Resmi yazı şu şekilde;

Bir Cevap YazınCevabı iptal et