Öğretmene temmuzda ek zam sözü verildi

Öğretmene temmuzda ek zam konusu son dönem gelen zamlarla beli bükülen öğretmenlerin bir numaralı beklentisi. Öğretmene temmuzda ek zam mutlaka verilecek. Verilecek bu zam ile ilgili ilk açıklama eğitim camiasını mutlu etti. Vedat Bilgin, öğretmenlerin de dahil olduğu memurlara temmuzda sosyal denge ve refah payı verileceğini, yani ek zam tanımlanacağını müjdeledi.

Öğretmene temmuzda ek zam verilmesi ile ilgili açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından verildi. Öğretmenlerin de dahil olduğu memurların Temmuz ayında tıpkı Ocak ayında olduğu gibi sosyal denge ve refah payı alacağını söyleyen Bakan Bilgin, bu şekilde Ocak’ta olduğu gibi yüksek zam olacağını belirtti.

Öğretmene temmuzda ek zam

ÖĞRETMENE TEMMUZDA EK ZAM GELİYOR

Bugün bir canlı yayının konuğu olan Vedat Bilgin, yapılacak ek zam ile ilgili;

“Temmuz ayında, bütün toplu sözleşme kapsamında olan kamu çalışanlarımız ile emeklilerimiz için, enflason farkları ortaya çıktığı zaman, toplu sözleşmede öngörülen enflasyon artışı yansıtılacaktır. Enflasyon artışının yanı sına sosyal refah ve denge payı da gündemimize gelecektir. Ocak ayında verdiğimiz sosyal refah ve denge payı Temmuz ayında yeniden verilecektir.” ifadelerini kullandı.

Bu şekilde 2022 Temmuz’da Toplu Sözleşme ve enflasyon zammı ile birlikte bir de refay ve denge payı kesinleşmiş oldu.

Zam tutarının bir kez daha yüzde 25’ler üzerine çıkması son derece olası. Öyle ki önümüzdeki 2 ayın enflasyonu da böyle yüksek çıkarsa memura rekor bir zam gelmesi de son derece olası ihtimaller arasında.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et