Öğretmene ek zam için alanlara çıkılıyor

Memur kadrosu ek zam bekliyor. Öğretmene ek zam da bu beklentinin içerisinde. Yakın zamanda hem 3600 ek gösterge, hem de uzman öğretmenlik ile sevinecek öğretmenler, 2022 yılına ek zam ile girmek istiyorlar. Vergi dilimlerinden beli bükülen öğretmenler, yıl sonunda gelen enflasyon ve döviz kurundaki artıştan doğrudan etkilendi. Eğitimciler ekonomik olarak endişeli.

Bu duruma artık duyarsız kalamayan Kamu-Sen, memura ek zam için alanlara çıkıyor. Refah Payı, Sözleşmelilere kadro, ek zam ve vergi dilimi için alanlara ineceklerini söyleyen Kamu-Sen, öğretmenler başta olmak üzere tüm memurlara hak talep edecek.

ÖĞRETMENE EK ZAM GELECEK Mİ?

Kamu-Sen 15 Aralık Çarşamba günü, saat 12.30’ta Ankara merkezli olmak üzere 81 ilde alanlara inme kararı vermiş durumda. Memura ek zam için bu eylemler son derece önemli görülüyor. Diğer kamu sendikalarının ne yapacağı ise şimdilik belirsiz.

Öğretmene ek zam

Artık gözler öğretmene ekstra zam için Çalışma Bakanlığı’nda olacak. Asgari Ücrette sürecin bitmesinin ardından öğretmene ek olacak zammın da bulunduğu memura ek artış görüşmeleri başlayacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et