Öğretmen maaşları Ocak 2022 ekstra artacak!

Öğretmen maaşları 2022 Ocak ile ilgili müjde geldi. Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın arasında bir görüşme gerçekleşti. Gündemde öğretmenlerin de dahil olduğu memur maaşları vardı. Memur maaşları toplu sözleşme ve enflasyon farkı ile zaten artacaktı. Fakat Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’ın verdiği bilgilere göre ek düzenlemeler ile daha da artacak.

Öğretmen maaşları Ocak 2022 için normalden daha da çok artacak. Şu an beklenen yüzde 13-14 bandında bir zam gelmeseydi. Fakat Ali Yalçın’ın verdiği müjdeye göre bu tutarın üstüne de çıkılabilir. Tutar konusunda ne mutabakata varılacağı asgari ücret görüşmelerinin ardından belli olacak.

Öğretmen maaşları 2022 Ocak

Öğretmen maaşlarına ek düzenleme

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından verilen bilgiye göre Ocak’ta memur maaşları için yeni bir toplantı olacak. Konu ile ilgili açıklamasında Yalçın;

“3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. çalışmalara başlayacağız. Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü yükseltme konusunda mutabık kaldık.” ifadelerini kullandı.

Sözleşmeliye kadro konusu

Öğretmen dahil memur maaşlarına düzenleme geleceğinin müjdesini veren Yalçın, ayrıca önümüzdeki süreçte sözleşmeli personele kadro konusunda da gelişmeler olacağına işaret etti.  Bu konudaki açıklamasında da Ali Yalçın;

“İkinci başlığımız sözleşmeliler konusu. Bunu yeni yılın hemen başında ele alacağız. Ek gösterge komisyonu çalışırken eş değer bir şekilde sözleşmeliler konusunu çalışmak için bir mutabakat sağladık. Kamudaki çalışma barışını bozan uygulamayı ele alacağız.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et