Öğretmen maaşları için çok önemli ‘zam’ açıklaması

Memur ve işçilerin zam pazarlığı süreci devam ediyor. Hükümet bir yandan memur sendikaları ile, bir yandan ise işçi sendikaları ile pazarlık sürecinde. Memur maaşlarına gelecek olan zam öğretmen maaşları için de geçerli olacak. 6. Dönem Toplu Sözleşme öncesi Memur-Sen hükümetin teklifini beklerken, konu ile ilgili önemli bir açıklama Ak Parti cephesinden geldi. Ak Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, öğretmen maaşları da dahil tüm memur maaşlarını ilgilendiren bir zam açıklaması yaptı.

ŞAMİL TAYYAR YORUM YAPTI ALİ YALÇIN BEĞENDİ

Ak Partili Şamil Tayyar memur maaşları ile ilgili yaptığı açıklamada;

4.2 milyon memur, 2.2 milyon memur emeklisi ve 700 bin kamu işçisi ‘zam teklifi’ bekliyor. Hangi oranda uzlaşma sağlanır bilmem. 15 Temmuz’da devleti ipten alan, salgında ağır bedel ödeyen bu topluma borcumuz var. Toplumun her kesimi için kesenin ağzı açılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Öğretmen maaşları için beklenti içinde olanlar Ak Partili bir isimden gelen bu açıklama ile dikkat kesilmiş durumda. Özellikle zam pazarlığı sırasında bu türden bir açıklama gelmesi son derece kritik bulundu.

Öte yandan bu açıklamasını Twitter üzerinden yapan Şamil Tayyar’a destek, öğretmen ve memurlar için pazarlık masasına oturacak olan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’dan geldi. Yalçın, Şamil Tayyar’ın bu açıklamalarını Twitter’dan beğendi.

ali yalçın

Bir Cevap YazınCevabı iptal et