Öğretmen maaşı temmuz 2022 için müjdeli haber

Öğretmenler Ocak ayı maaşlarını çekmeye hazırlanıyor. İlk zamlı maaşlarını bu ay alacak olan öğretmenler, henüz daha zam haberi dahi gelmeden enflasyon kaynaklı yüksek zamlara şahit oldular. Bu da eğitim camiasında büyük moral bozukluğuna neden oldu. Şimdi ise öğretmen maaşı temmuz 2022 için beklentiler başladı.

Öğretmen maaşı temmuz 2022 ‘de toplu sözleşme gereği yüzde 7 üzerine gelecek olan enflasyon farkı tutarında zamlanacak. Fakat günümüzde maalesef bu yetmiyor. Her gün artan çarşı pazar enflasyonu nedeniyle öğretmenlerin de beli büküldü.

Öğretmen maaşı temmuz 2022

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Bugün açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde enflasyon ve maaşlar vardı. Enflasyon oranının dünyaya göre ülkemizde çok düşük olduğunu savunan Cumhurbaşkanı, bu kapsamda yine de memurlara, asgari ücretlilere ve emeklilere yüksek zamlar yaptıklarını şu ifadeler ile aktardı;

“Salgın sürecinde Türkiye hayata geçirdiği etkin tedbirlerle kendini korumaya almıştır. Gelişmiş ülkeler bir anda 5 – 7 katına çıkan enflasyon gerçeği ile yüzleşmek zorunda kalmıştır. Ülkemizde de elbette enflasyon sorunu vardır. Türkiye döviz kuru dalgalanması gibi can yakıcı bir sorunla da boğuşmuştur. Enflasyon artışı nispeten diğer ülkelerin altında kalmıştır. Enflasyonda da ülkemizin gerçekleri ile bağdaşmayan şişkinliğin olduğu ortadadır. İnşallah en kısa zamanda bunun önüne geçeceğiz. Milletimizin hiç bir kesimini enflasyon altında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz.”

TEMMUZ’DA YENİDEN ZAM

Çalışan kesimi el üstünde tuttuklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki süreçte, yani Temmuz ayındaki enflasyon ve fiyat artışlarına göre yeni bir yol haritası çizip, gerekirse zamlar için yeniden değerlendirme yapacaklarını ifade etti.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et