Öğretmen maaşı için ek zam hazırlığı sürüyor

2022 yılında öğretmen maaşı Ocak ayı itibari ile artacak. Fakat buna ek olarak, tüm memurlara gelecek olan ek protokol zammı ile öğretmen maaşı ek zam ile bir hayli artacak. Memura verilecek zam için hazırlıklar başlamış durumda. Eğitimciler de maaş konusunda gelecek haberleri bekliyor.

Hazırlıkların temelini Cumhurbaşkanı’na ‘ek bütçe verme yetkisi’ oluşturuyor. Bu yetki tüm memurlar için kullanılacak. Örneğin sadece Sağlık Çalışanları için yapılacak ek ödemenin 18 milyar liralık bir ek bütçe gerektirdiği söyleniyor. Öğretmenler de bu ek bütçe ile Ocak ayında ek zam alabilecek.

Öğretmen maaşı

ÖĞRETMENLERE EKSTRA ARTIŞ

Memurlar ek protokol ile fazla fazla zam alacaklar. Bunun kesinleşmesinin ardından öğretmenler için ayrıca çalışmalar başlayacak. Çünkü Ocak ayından sonra uzman öğretmen ve başöğretmenler için çalışmalar başlayacak.

Uzman Öğretmen için 1000 TL, başöğretmen için 2000 TL ek ödeme bütçeye bir hayli yük getirecek. Bunun için şimdiden hazırlıklar başlamış durumda.

Ocak’tan sonra gerek ek gösterge, gerek meslek kanunu, gerekse de uzman-başöğretmen kavramları ile öğretmenler için birbirinden önemli gelişmeler yaşanacak.

Uzman Öğretmen nedir? Nasıl olunur?

Bir Cevap YazınCevabı iptal et