Öğretmen kadrosu da bekliyor: 3600 ek gösterge son dakika gelişmesi

Öğretmen kadrosunun da uzun süredir bekleyiş içerisinde olduğu 3600 ek gösterge ile ilgili önemli haberler gelmeye başladı. Milyonlarca öğretmenin emeklilik hayatını doğrudan etkileyecek 3600 ek gösterge, bugün Memur-Sen Konfederasyonu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında yapılan görüşmede bir kez daha gündeme geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: SÜLEYMAN SOYLU’DAN 3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

3600 ek gösterge için 2 yıl önce söz verildi. Fakat aradan geçen süreçten bugüne pek adım atılmamıştı. Yazın memurların 6.Dönem Toplu Sözleşme mutakabat metninde 3600 ek gösterge yer alınca büyük heyecan başladı. 3600 ek gösterge çıkacak mı? sorusu bir kez daha gündeme gelebildi. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri için çıkması beklenen 3600 ek gösterge için heyecan dorukta.

CUMHURBAŞKANI’NA 3600 EK GÖSTERGE AKTARILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Görüşmede çok önemli bir 3600 ek gösterge son dakika gelişmesi yaşandı.

3600 ek gösterge konusunu Cumhurbaşkanı ile görüştüklerini söyleyen Yalçın, bu konuda Memur-Sen olarak katkı söyleyeceklerini belirtirken 4688 Sayılı Kanun’da Toplu Sözleşme ve kamu görevlileri sendikacılığının niteliğini artıracak değişikliklerin de yapılmasına ilişkin beklentilerini aktardı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et